W Szkole Podstawowej PRYZMATy wspieramy naszych uczniów w bezpiecznym korzystaniu z cyberprzestrzeni.  

W Szkole Podstawowej PRYZMATy wspieramy naszych uczniów w rozwoju samoświadomości oraz zdobywaniu umiejętości empatycznej komunikacji. 

Nauczyciele przedmiotowi dostosowują metody pracy do indywidualnych potrzeb każdego ucznia, mierząc na bieżąco ich postępy w rozwoju edukacyjnym, społecznym i emocjonalnym. Celem mierzenia przez nauczycieli postępów w tych trzech obszarach rozwoju jest udzielanie uczniom takiego wsparcia jakiego potrzebują. Dzięki takiemu podejściu uczniowie nie muszą nadrabiać zaległości wynikających z nieobecności w szkole, bo każdy młody człowiek ma indywidualny plan rozwoju. 

W Szkole Podstawowej PRYZMATy wspieramy naszych uczniów nie tylko w rozwoju edukacyjnym ale również społecznym i emocjonalnym.

W Szkole Podstawowej PRYZMATy wspieramy terapeutycznie naszych uczniów w przypadku podejmowania przez nich zachowań autodestrukcyjnych - picie alkoholu, zażywanie innych substancji psychoaktywnych, cięcie, przypalanie, zaburzonej relacji z jedzeniem, używania telefonu i komputera do rozładowywania napięcia, a także w innych trudnych sytuacjach - depresja, lęki, poczucie winy i wstydu, zaniżone poczucie własnej wartości, trudności w komunikacji z rodzicami i innymi ważnymi dorosłymi, traumy, trudności z identyfikacją tożsamości płciowej.

W Szkole Podstawowej PRYZMATy realizujemy podstawę programową na wszystkich etapach edukacji, podążając za indywidualnymi potrzebami każdego ucznia.

Bez względu na to, o której godzinie Twoje dziecko skończy zaplanowane zajęcia może spędzać jeszcze czas w szkole do godziny 16:30

O godzinie 10:35 rozpoczynają się zajęcia edukacyjne w klasach: I, II, III i IV. Każda klasa realizuje zajęcia zgodnie z tygodniowym planem lekcji. W każdej klasie jest maksymalnie 10 uczniów. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciele przedmiotowi dostosowują metody pracy do indywidualnych potrzeb każdego ucznia, mierząc na bieżąco ich postępy w rozwoju edukacyjnym, społecznym i emocjonalnym. Celem mierzenia przez nauczycieli postępów w tych trzech obszarach rozwoju jest udzielanie uczniom takiego wsparcia jakiego potrzebują. Dzięki takiemu podejściu uczniowie nie muszą nadrabiać zaległości wynikających z nieobecności w szkole, bo każdy młody człowiek ma indywidualny plan rozwoju.

 

Nauczyciele mediują w konfliktach oraz w sytuacjach, które mogłyby doprowadzić do konfliktów. Mediacje to nie tylko czas na to, żeby udrożnić komunikację pomiędzy uczniami, ale również okazja do zdobywania przez młodych ludzi umiejętności dostrzegania i wyrażania swoich uczuć i potrzeb. Jest to dla nas bardzo ważny proces rozwoju naszych uczniów, bo bez samoświadomości nie sposób stawiać i słyszeć granice. 

O godzinie 9:00 w klasach I, II, III i IV zaczynamy integrację. Twoje dziecko codziennie potrzebuje rytuału przejścia z rzeczywistości rodzinnej do świata relacji społecznych. Pamiętaj, że Twoje dziecko żyje w tu i teraz, dlatego potrzebuje emocjonalnie bezpiecznego "zakotwiczenia". Gry i zabawy integracyjne to czas budowania relacji, a także przyglądania się sobie w sytuacji grupowej.  

O godzinie 8:50 rozpoczynają się zajęcia edukacyjne w klasach: V, VI, VII i VIII. Każda klasa realizuje zajęcia zgodnie z tygodniowym planem lekcji. W każdej klasie jest maksymalnie 10 uczniów

poznajmy się

rozwój

edukacja

Twoje dziecko może przyjść do szkoły o godzinie 7:30. Jeżeli to dla Ciebie i dla Twojego dziecka zdecydowanie za wcześnie to nie martw się, będziemy na Was czekać do godziny 8:50.